خوش آمديد

فعالیت داوطلبانه یعنی انجام کار نیک بدون دریافت پول. در شهر ینا امکانات بسیار زیادی جهت کمک به انسانها و شاد کردن آنها وجود دارد که می‌توان در کنار آن هم چیز جدیدی یاد گرفت.

کجا می‌توانم فعالیت کنم؟

بر حسب اینکه چقدر خوب آلمانی صحبت می‌کنید، می‌توانید در انجمن‌ها، مهد کودک‌ها، مدرسه‌ها در موارد مختلف مانند برنامه‌ریزی و برپایی مراسم کمک کنید.

مثلا می‌توانید با افراد مسن بازی‌های گروهی کنید، با بچه‌ها در مهد کودک ترانه یا سرود بخوانید، در مدرسه به دانش‌آموزان در انجام تکالیف مدرسه کمک کنید، فضای سبز مهد کودک را تمیز کنید، در برپایی مراسم در مراکز مربوط به کودکان و نوجوانان یاری کنید و غیره.

چه بدست می‌آورم؟

با آدم‌های زیادی آشنا می‌شوید و علاوه بر این در مورد خودتان چیزهای زیادی می‌آموزید. در حین فعالیت، زبان آلمانی شما بهتر می‌شود، درباره شهر ینا چیزهای تازه‌ای یاد می‌گیرید و با افراد زیادی آشنا می‌شوید.

چه کاری می‌توانم انجام دهم؟

با ما توسط تلفون در ارتباط شويد: 03641639290  توسط ايميل: info@buergerstiftung-jena.de وقت هاى ملاقات: دوشنبه تا پنج شنبه: ساعت ٩ الى ٤ بعد از الظهر جمعه ساعت ٩ الى ١٢

مرکز Bürgerstiftung برای من چه کاری می‌کند؟

ما به شما توسط مشاوران داوطلبانه خود، مشاوره رایگان ارائه می‌دهیم. همکاران ما در آنجا به شما کمک می‌کنند تا مکان مناسب جهت همکاری داوطلبانه برای شما پیدا شود.

ما شما را در جلسه اول گفتگو برای مکان همکاری داوطلبانه همراهی می‌کنیم، به شما اطلاعات و ایده می‌دهیم که به چه چیزهایی بایستی توجه کنید، اگر هنوز به زندگی در آلمان خوب آشنا نیستید.

ما تلاش می‌کنیم برای شما یک همیار پیدا کنیم، یعنی کسی که قبلا به صورت داوطلبانه فعالیت می‌کند و در ابتدای کار، به شما کمک و شما را در انجام کار همراهی می‌کند.

ما به طور منظم برنامه همنشینی و گفتگو برنامه ریزی می‌کنیم تا همکاران، تجربیات خودشان را در اختیار هم بگذارند.